FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - CFR CLUJ 2-3

VIDEO Victorie pentru CFR în fața Astrei, 3-2, după un meci în care clujenii au marcat și în proprie poartă!

Articol de GSP - Publicat luni, 25 septembrie 2017 22:25

CFR Cluj s-a impus în fața Astrei la Giurgiu, scor 3-2 în etapa a 12-a a Ligii 1 și rămâne lider, restabilind diferența de 4 puncte față de FCSB, ocupanta poziției secunde.

Trupa antrenată de Dan Petrescu a avut nevoie de doar trei minute pentru a deschide scorul, prin Balde, care a primit mingea de la Nistor, a trecut ușor de apărătorii Astrei, iar apoi a șutat pe lângă Iliev, la colțul scurt.

Astra ar fi putut restabili egalitatea chiar înaintea pauzei, când Marquinhos a trimis spre poartă cu o lovitură de cap, dar balonul a lovit transversala.

La doar cinci minute de la reluare, Deac a majorat avantajul oaspeților la capătul unei acțiuni excelente de contraatac a CFR-ului.

Astra a redus din diferență cu aproximativ un sfert de oră înainte de final, când Manea a deviat în proprie poartă un șut al lui Belu, însă CFR a restabilit diferența prin Djokovici.

Astra a reușit să mai puncteze o dată în minutele de prelungire, prin Alex Ioniță, dar giurgiuvenii au rămas fără puncte în urma duelului cu liderul Ligii 1.

VIDEO » Astra - CFR Cluj 2-3