INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RUSIA

Eric Bicfalvi, „dublă” spectaculoasă într-un meci vital pentru Ural în Rusia! Mijlocașul a fost eliminat

Eric Bicfalvi, dublă în Rusia

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 iunie 2020 18:04 / Actualizat duminica, 28 iunie 2020 18:53

Eric Bifvalvi (32 de ani) a marcat două goluri în victoria obținută de Ural în meciul cu Tambov, scor 2-1, în runda cu numărul 24 din Rusia.

Eric Bicfalvi e omul providențial pentru Ural. Golgeterul formației a ieșit din nou la rampă într-un meci vital pentru evitarea retrogradării. A marcat primul gol în minutul 20, dintr-o lovitură de la 11 metri executată elegant, în stânga portarului. Oaspeții au egalat în minutul 68 prin Kostyukov, dar n-au rezistat decât două minute. Internațional român a punctat din nou cu un voleu spectaculos din interiorul careului.

Bicfalvi nu a prins finalul partidei pe teren. A fost eliminat în minutul 83 pentru cumul de cartonașe galbene.

Ural luptă să scape de retrogradare

Ural venea după 3 eșecuri consecutive. Victoria de astăzi a dus-o la 28 de puncte și înseamnă o urcare de 4 poziții, până pe locul 10. Fără Bicfalvi, suspendat, Ural se va deplasa miercuri la Orenburg, într-un nou meci cu miză în lupta pentru evitarea retrogradării.

7 goluria marcat Eric Bicfalvi în acest sezon din Turcia

Marius Șumudică, într-un top select în Turcia » E pe locul 4 în ultimii 20 de ani

Haos la Barcelona: „Quique Setien a pierdut încrederea vestiarului. Jucătorii îl ignoră la antrenamente, seniorii pleacă!”

Sărbătoare la Focșani, dar nu pentru CS Dinamo! Echipa Ministerului de Interne, un nou FAIL în goana după Liga 2! Cunoaștem ultima echipă promovată în liga secundă