INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BELGIA / MOUSCRON - FC BRUGES 2-1

VIDEO Rezultat incredibil! Rednic a bătut liderul din Belgia: a 4-a victorie în 6 etape

Articol de - Publicat sambata, 09 septembrie 2017 21:03

Mouscron continuă să facă senzație în Jupiler Pro League, prima ligă belgiană. Echipa lui Mircea Rednic, candidată la retrogradare sezonul trecut, i-a administrat primul eșec din acest campionat liderului FC Bruges: 2-1!

Fără Dorin Rotariu, împrumutat chiar de la adversari, Mouscron a deschis scorul prin Bolingi, care a transformat penalty-ul acordat după ce Olinga a fost împins în careu. Era minutul 18.

Denswil a egalat repede (26), cu o lovitură de cap, însă până la pauză, același Bolingi i-a șocat din nou pe oaspeți: 2-1 (40). VIDEO CU GOLURILE

Mouscron a rezistat presiunii puse de Bruges în partea a doua și a bifat a 4-a victorie în 6 etape!

„A fost patronul din teren” » Belgienii sunt uimiți de un român după victoria României de la Euro 2024

România - Ucraina » Echipa de start gândită de Edi Iordănescu pentru primul meci de la EURO 2024

CALCULE: Cum se califică România în optimi la EURO 2024, după victoria fantastică în fața Ucrainei