INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  BRAZILIA - ELVEȚIA

FOTO Probleme la Brazilia - Elveția » Ce s-a întâmplat în prima repriză

Imagini în premieră la Campionatul Mondial din Qatar. În timpul meciului Brazilia - Elveția a căzut nocturna/ foto: Guliover/GettyImages

Articol de GSP - Publicat luni, 28 noiembrie 2022 19:03 / Actualizat luni, 28 noiembrie 2022 19:51

Primele probleme cu nocturna la Campionatul Mondial din Qatar. Aceasta a cedat preț de câteva secunde în timpul meciului Brazilia - Elveția.

În minutul 44 al meciului din grupa G, când Raphinha se pregătea să execute un corner, nocturna de pe Stadionul 974 din Doha a căzut.

Probleme la Brazilia - Elveția » Ce s-a întâmplat în prima repriză
A căzut nocturna în timpul meciului Brazilia - Elveția/ foto: captură Twitter

„Întunericul” a durat însă doar câteva secunde. Nocturna a revenit, iar meciul a continuat. Repriza s-a terminat două minute mai târziu, după ce arbitrul Ivan Barton a dictat doar un minut de prelungire.

Prima repriză a meciului Brazilia - Elveția a fost echilibrată. Adversara României din preliminariile Euro 2024 s-a apărat compact și a avut o singură scăpare. Vinicius ar fi putut deschide scorul în minutul 27, dar a fost oprit de portarul Yann Sommer.

Toate camerele au fost pe Răzvan Burleanu la Campionatul Mondial » Cum a apărut înainte de Brazilia - Elveția
Brazilia - Elveția

Brazilia - Elveția. Echipele de start

Brazilia: Alisson - Eder Militao, Thiago Silva, Marquinhos, Alex Sandro - Casemiro, Fred - Raphinha, Paqueta, Vinicius, Richarlison Rezerve: Antony, Bremer, B. Guimaraes, Dani Alves, Ederson, Everton, Fabinho, G. Jesus, Martinelli, Pedro, Rodrygo, Telles, Weverton Selecționer: Tite

Elveția: Sommer - Widmer, Akanji, Elvedi, Rodriguez - Xhaka, Freuler, Riedler - Sow - Vargas, Embolo
Rezerve: Aebischer, Comert, Fassnacht, Fernandes, Frei, Jashari, Kobel, Kohn, Omlin, Schar, Seferovic, Shaqieri, Steffen, Zakaria
Selecționer: Murat Yakin

Corespondență GSP din Qatar / Muzeul Sportului din Doha are un etaj dedicat jocurilor virtuale

Iran cere excluderea echipei SUA de la Campionatul Mondial dintr-un motiv incredibil
IRAN - SUA
Imagini aparte de la Mondial » Fanii musulmani au pus fotbalul pe pauză. Ce făceau în timpul meciului
QATAR

„A fost patronul din teren” » Belgienii sunt uimiți de un român după victoria României de la Euro 2024
Nationala

România - Ucraina » Echipa de start gândită de Edi Iordănescu pentru primul meci de la EURO 2024

CALCULE: Cum se califică România în optimi la EURO 2024, după victoria fantastică în fața Ucrainei