INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STANDARD - RANGERS 0-2

STANDARD - RANGERS 0-2. Ce au scris scoţienii despre prestaţia lui Ianis Hagi: „Întotdeauna în căutarea pasei cu care să ucidă apărarea”

REUTERS/Yves Herman

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 octombrie 2020 09:43 / Actualizat vineri, 23 octombrie 2020 10:40

Rangers a învins Standard Liege în meciul de debut în grupele Europa League, scor 0-2. Ianis Hagi (22 de ani) a intrat încă din primul minut al partidei.

Iani Hagi a fost titular, chiar de ziua lui, în meciul câștigat de echipa sa împotriva lui Standard Liege. Chiar dacă nu a reușit să marcheze sau să ofere o pasă de gol, presa din Scoția a remarcat ceva evoluția sa. Fiul „Regelui” a primit nota 5 în The Scottish Sun, fiind apreciată implicarea în jocul lui Rangers

Tânărul mijlocaș român aproape a înscris cu un șut superb de la distanță în prima repriză, înainte să primească un cartonaș galben după o intrare dură la Gavory. Arată neîncrezător și s-a chinuit să își facă simțită prezența. A fost schimbat în a două repriză”.

Totodată, Ianis a fost lăudat de Daily Record pentru creativitatea din joc, putând să facă diferența cu pasele sale: „Băgat în echipa pentru creativitatea să, a fost aproape să înscrie cu un șut incredibil, care a trecut pe lângă poartă. Întotdeauna în căutarea pasei cu care să ucidă apărarea”.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

VIDEO Alexandru Mitriță, gol senzațional la debutul pentru Al Ahli! A avut nevoie de 11 minute pentru a-i cuceri pe arabi

ȚSKA SOFIA - CFR CLUJ 0-2. Ciprian Deac a lăsat mască pe toată lumea după meciul de la Sofia: „De două luni nu joc nimic”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!