INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ANGLIA

George Pușcaș, gol pentru Reading în ultimul meci din acest sezon! Eșec usturător pentru echipa românului

George Pușcaș a marcat în Reading - Swansea 1-4 // foto: reading.co.uk

Articol de - Publicat miercuri, 22 iulie 2020 23:45 / Actualizat miercuri, 22 iulie 2020 23:57

George Pușcaș (24 de ani) a marcat singurul gol al echipei sale în Reading - Swansea 1-4.

Reading a suferit un eșec drastic în ultima etapă a sezonului din Championship. George Pușcaș a început partida ca titular și a marcat golul de 1-1 din penalty, în minutul 43.

Brewster, atacant care aparține de Liverpool, a deschis scorul pentru Swansea în minutul 17. Reading părea că se scufundă după ce Meite a văzut cartonașul roșu în minutul 40, însă Pușcaș a readus speranța în rândul fanilor cu golul din minutul 43.

Repriza a doua a fost catastrofală pentru Reading. Swansea a marcat de alte 3 ori, prin Routledge (minutele 66 și 90+1) și Cullen (84). George Pușcaș s-a mai remarcat în minutul 82, atunci când a văzut cartonașul galben, trei minute mai târziu fiind înlocuit de antrenorul Mark Bowen.

12 goluri și 3 pase decisivea reușit atacantul român în această ediție de Championship, în 38 de apariții

Victoria a ajutat-o pe Swansea să prindă locul 6, ultimul care asigură accederea în play-off-ul de promovare în Premier League, în timp ce Reading încheie stagiunea pe poziția a 14-a.

Citește mai multe știri despre stranieri:

Ianis Hagi nu se poate opri din marcat! Gol în meciul amical al lui Rangers de astăzi

Viitorul lui Alex Maxim a fost decis! Anunțul lui Marius Șumudică: „Va fi în vederile lui Mirel Rădoi”

„A fost patronul din teren” » Belgienii sunt uimiți de un român după victoria României de la Euro 2024

România - Ucraina » Echipa de start gândită de Edi Iordănescu pentru primul meci de la EURO 2024

CALCULE: Cum se califică România în optimi la EURO 2024, după victoria fantastică în fața Ucrainei