INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRUPA H

Milan - Sparta Praga 3-0. Ciprian Tătărușanu, tot cea mai mică notă: „Spectator” » Ce s-a întâmplat pe „San Siro”

Ciprian Tătărușanu

Articol de - Publicat vineri, 30 octombrie 2020 11:31 / Actualizat vineri, 30 octombrie 2020 11:36

Titularizat încă o dată după eroarea contra Romei, portarul rossonerilor, Ciprian Tătărușanu, s-a plictisit 90 de minute. ”Nu s-a putut revanșa, pentru că adversarii nu l-au testat”. Sparta nu a avut niciun șut cadrat

După gafa de la debut, acea ieșire pe sub minge la centrare la 3-3 cu AS Roma, Tătărușanu a rămas în poarta lui Milan și în Europa League. "Nu-mi place să discut despre rotație. Am vorbit cu el, am încredere totală", declara Stefano Pioli înaintea meciului de joi. Și antrenorul rossonero i-a mai dat o șansă.

Goalkeeperul naționalei spera ca Sparta să atace și să-l pună la încercare, să le arate "diavolilor" că eroarea de luni a fost un accident. Dar Tătă a avut o singură minge de apărat, în minutul 21. Mai mult o centrare decât un șut, care întâmplător a ajuns pe spațiul porții. Italienii au trecut zero în dreptul "mingilor cadrate" la oaspeți.

Gazzetta dello Sport i-a dat 6 la acest 3-0 cu cehii. "Cea mai mică notă, însă nu a mai fost vina lui. Sparta nu a găsit spațiul porții. Primul său șut adevărat, peste transversală, după minutul 70". Cotidianul roz a observat totuși: "Tătărușanu, bun la centrări".

Corriere dello Sport, aceeași notă: "După seara de coșmar în fața Romei, nu s-a putut revanșa, pentru că adversarii nu l-au testat". Concluzia: "A fost spectator".

Vezi AICI rezultatele și programul din Europa League!

Clasament grupa H Europa League:

Rangers - Lech Poznan 1-0. Ianis Hagi, invizibil: „A irosit mingi și a părut obosit” » Nota 4!

Nicușor Stanciu s-a revanșat cu Leverkusen, după ce a intrat și a ratat un penalty

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!