INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  WEST BROM - READING 1-1

WEST BROM - READING 1-1 // George Pușcaș, cel mai slab dintre titulari: „Frustrat aproape tot meciul”

Articol de - Publicat joi, 22 august 2019 09:42

George Pușcaș (23 de ani) n-a mai repetat evoluţia excelentă cu Cardiff, nereuşind să înscrie din două ocazii avute, şi a fost înlocuit în minutul 77 al egalului dintre West Brom și Reading, scor 1-1. „Frustrat aproape tot meciul", a scris Get Reading.

Al treilea meci în doar opt zile nu a coincis cu a treia evoluţie foarte bună pentru George Puşcaş la Reading. Atacantul român nici n-a mai terminat jocul de aseară cu West Bromwich, fiind schimbat în minutul 77. Însă mutarea tactică a managerului Jose Gomes n-a putut apăra avantajul oaspeţilor şi rezultatul a fost egal, 1-1.

Neobosit, dar şi neinspirat

De la note de 8 şi 9, „tricolorul" abia a primit calificativul de trecere, fiind văzut de „GetReading” cel mai slab dintre titularii The Royals, nota 5: „Frustrat o mare parte din meci, a alergat neobosit pe benzi, dar a eşuat în a-l pune la încercare pe portarul lui WBA. Înlocuit târziu cu un mijlocaş, Rinomhola, la puţin timp după golul lui Ejaria, Gomes încercând să închidă jocul”.

Puşcaş a avut doar două ocazii, una pe repriză, şi n-a nimerit ţinta. Reading are sâmbătă a doua deplasare consecutivă, la Huddersfield, iar George se poate revanşa.

8.000.000 de eurofără bonusuri, a plătit Reading pentru a-l cumpăra pe George Puşcaş de la Inter, cel mai scum transfer din istoria clubului

3 goluria reuşit atacantul român în 293 de minute adunate la Reading din patru meciuri în Championship şi Cupa Ligii Angliei

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!