FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCU CRAIOVA

Bani, pedepsit de Mircea Rednic! L-a introdus în minutul 60, dar nu a prins finalul meciului

Ahmed Bani, cu numărul 38 +26   FOTO
Ahmed Bani, cu numărul 38

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 noiembrie 2021 22:28 / Actualizat vineri, 26 noiembrie 2021 22:46

Ahmed Bani (19 ani) a fost introdus în minutul 60 al meciului Dinamo - FCU Craiova, încheiat cu scorul de 0-0, dar nu a prins finalul pe teren.

Mircea Rednic a vrut să demonstreze încă o dată cine este șeful în vestiarul lui Dinamo, după „episodul” Steliano Filip, lăsat în afara lotului. „Victima” de astăzi a fost Ahmed Bani, trimis pe teren în minutul 60, în locul lui Cătălin Măgureanu.

Dezastrul are buletin! Dinamo, 14 meciuri fără victorie după remiza cu FCU Craiova
Dinamo - FCU Craiova 0-0

Ahmed Bani, pedepsit de Mircea Rednic în Dinamo - FCU Craiova

A fost o schimbare post pe post, internaționalul de tineret luând o poziție ofensivă, în extremă. Fotbalistul în vârstă de 19 ani nu a prins însă finalul partidei pe teren. Fără a acuza probleme medicale, a fost înlocuit cu Marco Ehmann. Era minutul 83. Cel mai probabil, Mircea Rednic a fost nemulțumit de modul în care Bani a pus în practică indicațiile primite.

Introducerea unui alt fundaș central, Ehmann, ar putea avea o explicație. Rednic s-a temut de repetarea scenariului din meciurile cu UTA și Rapid, când Dinamo a fost egalată în minutele de final.

+22 FOTO

Clasament Liga 1

Dinamo - FCU Craiova: echipele de start

DINAMO: Iliev - Sorescu, Pinto, Grigore, Radu - Matei, Răuță, Kainourgios - Torje, Ivanovski, Măgureanu
Rezerve: Gluhakovic, Ehmann, R. Popa, Bordușanu, Itu, Vestenicky, Nunic, Bani, Fara
ANTRENOR: Mircea Rednic

FCU CRAIOVA: R. Popa - Negru, Kovacic, Gajic, Huyghebaert - Sidibe, Asamoah, Baeten, Ondaan - Bălan, Compagno
Rezerve: Mogoșanu, Bușu, Paramatti, Pop, Albu, Van Durmen, Marquet, Raicea, Bauza
ANTRENOR: Eugen Trică

Citește mai multe știri de actualitate:

Situație critică în Liga 1! 6 jucători importanți și-au depus memoriu » Clubul atacă: „Nu e normal ce au făcut”

DDB, ultimatum pentru Mircea Rednic! Fanii i-au găsit înlocuitor: „Ne-a mai salvat o dată”