FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - SEPSI 0-3

Basarab Panduru nu le dă speranțe „câinilor”: „Cu ei 3 n-ai cum niciodată să întorci scorul, doar să mai primești goluri”

Dinamo a pierdut al treilea meci la rând în Superligă, 0-3 cu Sepsi. Basarab Panduru crede că lotul „câinilor” nu este de nivelul primului eșalon și că Ovidiu Burcă trebuie să facă minuni în continuare. +17   FOTO

Articol de - Publicat luni, 31 iulie 2023 23:46 / Actualizat luni, 31 iulie 2023 23:53

Dinamo a ratat ocazii mari în duelul cu Sepsi, dar fost prinsă de două ori pe contraatac și a pierdut la scor de neprezentare. Basarab Panduru nu vede cum Burcă ar putea rezolvat naivitățile defensive cu actualul lot pe care îl are la dispoziție.

El a fost inamicul 1 al fanilor dinamoviști » Momentul surprins de reporterii GSP în prima repriză a meciului cu Sepsi
Dinamo - Sepsi

Basarab Panduru, după Dinamo - Sepsi 0-3

„Ți se pare că Dinamo ar deveni mare favorită cu U Cluj? Dacă te uiți la joc vezi că sunt mari probleme. Dacă te uiți și la jucători e mai mare problema.

Nu mai zic la ce jucători bagi pentru a întoarce rezultatul... cu Țîră, Florescu și Iulian Roșu n-ai niciodată cum să întorci niciun rezultat.

Dar poți să fii prins 3 contra 1, 5 contra 1. Și să tot primești goluri. Deși în prima repriză Dinamo n-a jucat rău, a avut și ocazii”, a spus Basarab Panduru în emisiunea „Minutul 91”, moderată la Orange Sport de Dan Udrea, redactorul-șef adjunct al Gazetei Sporturilor.

Când joci cu o echipă mai bună, fără să ai jucători excepționali care să paseze, e probabil ca adversarii să nu se retragă, să recupereze și să marcheze goluri ușoare. Cred că fiecare meci trebuie gândit în parte. Ce face Burcă e foarte bine! Ce vrem până la urmă? O echipă care joacă fotbal sau una care bubuie? El îi învață ce trebuie, dar trebuie să vedem și ce jucători ai.

- Basarab Panduru

VIDEO. Scenografie aniversară înainte de Dinamo - Sepsi

Achiziția invizibilă, impact dur cu România! De ce Siyabonga Ngezana n-a jucat niciun minut până acum la FCSB

„Dacă încurc, îmi văd de treaba mea! Nu am venit să fiu primul schimbat” » Constantin Budescu, nervos după ce a fost schimbat de Pârvu

„A fost patronul din teren” » Belgienii sunt uimiți de un român după victoria României de la Euro 2024
Nationala

România - Ucraina » Echipa de start gândită de Edi Iordănescu pentru primul meci de la EURO 2024

CALCULE: Cum se califică România în optimi la EURO 2024, după victoria fantastică în fața Ucrainei