FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - SEPSI

VIDEO El a fost inamicul 1 al fanilor dinamoviști » Momentul surprins de reporterii GSP în prima repriză a meciului cu Sepsi

Vitalie Damașcan (24 de ani), atacantul moldovean al lui Sepsi, a fost ținta fanilor dinamoviști în prima repriză a duelului de pe arena „Arcul de Triumf”.  / FOTO: Captură TV @Digi Sport 1
Vitalie Damașcan (24 de ani), atacantul moldovean al lui Sepsi, a fost ținta fanilor dinamoviști în prima repriză a duelului de pe arena „Arcul de Triumf”. / FOTO: Captură TV @Digi Sport 1

Articol de , , - Publicat luni, 31 iulie 2023 22:37 / Actualizat luni, 31 iulie 2023 23:00

Cei aproximativ 6.500 de fani dinamoviști au creat o atmosferă deosebită pe arena „Arcul de Triumf”. Singurul moment tensionat al primei reprize s-a petrecut în minutul 10.

Fostul campion cu Dinamo îi aduce pe „câini” cu picioarele pe pământ: „Sună rău, dar ăsta este obiectivul realist!”
DINAMO - SEPSI

Vitalie Damașcan, „ținta” fanilor dinamoviști

O luptă „oarbă” aproape de fanionul de la colțul terenului, în jumătatea lui Dinamo, i-a avut protagoniști pe Damașcan și Bani. După mai multe tentative de respingere, atacantul lui Sepsi a pus piciorul tare.

Istvan Kovacs a fluierat fault, Bani s-a ridicat furios, iar fanii de la Tribuna I au „luat foc”.

Mai multe pahare au zburat în direcția lui Vitalie, moment surprins de reporterii GSP prezenți pe arena Arcul de Triumf.

„Centralul” din Carei i-a băgat în ședință pe Bani și Damașcan. Clinciul nu s-a soldat cu avertismente.

Clasamentul actualizat din Superligă: Dinamo încă așteaptă primele puncte

Achiziția invizibilă, impact dur cu România! De ce Siyabonga Ngezana n-a jucat niciun minut până acum la FCSB

„Dacă încurc, îmi văd de treaba mea! Nu am venit să fiu primul schimbat” » Constantin Budescu, nervos după ce a fost schimbat de Pârvu