FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID – CFR CLUJ

VIDEO + FOTO Gestul lui Bîrligea a declanșat haosul în Giulești » S-a ajuns la intervenția în forță a jandarmilor: imagini ratate de televiziuni la Rapid - CFR

Daniel Bîrligea s-a bucurat ostentativ la golul din Rapid - CFR Cluj / Foto: Ionuț Iordache +18   FOTO

Articol de , , , - Publicat sambata, 20 iulie 2024 23:25 / Actualizat sambata, 20 iulie 2024 23:50

Daniel Bîrligea (24 de ani) a deschis scorul în minutul 28 al meciului Rapid București – CFR Cluj din pasa lui Ciprian Deac (38 de ani). Modul în care a sărbătorit reușita i-a enervat pe fanii giuleșteni.

După gol, Bîrligea a devenit inamicul principal. A fost înjurat tot meciul. El a făcut semne către peluză, prin care le-a sugerat ironic fanilor rapidiști să îl înjure mai tare. Atacantul a dus mâinile la urechi și a scos limba, moment în care spiritele s-au încins și mai tare.

Înjurat de fanii giuleștenilor, Daniel Bîrligea i-a provocat la rândul său

+14 FOTO

Kader Keita (23 de ani), mijlocașul defensiv al ardelenilor, a acuzat că a fost lovit de un obiect aruncat din tribună după bucuria de la gol. Arbitrul Istvan Kovacs nu a fost impresionat și i-a făcut semn lui Keita să plece de la locul cu pricina.

La tribuna 2, jandarmii au fost trimiși să supravegheze locul de unde s-a aruncat cu obiecte pe teren.

La pauza partidei din Giulești, jandarmii au intervenit în forță pentru a-i îndepărta pe fanii puși pe scandal.

La derby-ul „feroviar” dintre Rapid și CFR Cluj au asistat 12.400 de spectatori, număr oficial anunțat de organizatori.

Daniel Bîrligea a ajuns la al doilea gol marcat în două etape din noul sezon al Superligii. În runda precedentă, vârful convocat la EURO 2024 a marcat un gol și a pasat decisiv în succesul „feroviarilor”, scor 3-2, în fața lui Dinamo.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Imagini stupefiante cu iubita lui Ronaldo la saună! Cum a apărut Georgina: „Cel mai ciudat lucru pe care l-am văzut”
Stiri extrasport

Dan Puric: „Am strâns 6.000 € pentru o fată oarbă, biserica vreo 4.000. I-am dat un telefon. «Băi Gigi, te rog din suflet, are nevoie de celule stem»”. Reacția lui Becali

Începe DEZMEMBRAREA stadionului Dinamo » Imagini uluitoare: arena „câinilor” se transformă într-o adevărată ruină