FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC BOTOȘANI 4-1

FCSB. Favoritul lui Gigi Becali, criticat de antrenor: „Știe ce vreau de la el”

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 noiembrie 2020 07:06 / Actualizat duminica, 08 noiembrie 2020 08:42

FCSB a învins FC Botoșani, scor 4-1, și a urcat pe primul loc în Liga 1, însă antrenorul Toni Petrea are și motive de nemulțumire.

La finalul partidei de pe Arena Națională, antrenorul de la FCSB a vorbit despre forma lui Sergiu Buș (28 de ani). Atacantul adus la insistențele lui Gigi Becali are un gol în 10 meciuri, iar aseară a ratat o ocazie uriașă.

Eu am discutat cu Sergiu Buş. Știe ce vreau de la el. Nu reuşeşte să marcheze, iar pentru un atacant e o problemă! Tănase şi Man sunt într-o formă bună, însă vreau să remarc jocul întregii echipe, mai ales în repriza a doua.

Am avut o primă repriză cu un început ezitant. E important că am revenit rapid, că am egalat rapid. Cred că în repriza a doua am controlat jocul. E o victorie importantă pentru noi, în momentul de faţă”, a spus Toni Petrea la TV Telekom Sport.

Sergiu Buș, ratare incredibilă în FCSB - FC Botoșani

Șeroni, fundașul central al Botoșaniului, a pierdut mingea la 10 metri de propria poartă. Olimpiu Moruțan l-a deposedat și a pasat în fața porții, unde Sergiu Buș era nemarcat. Atacantul gazdelor a trimis inexplicabil în bară, dintr-o poziție ideală. Mingea a sărit cu șansă la Dennis Man, care din a doua încercare a trimis-o în plasă.

VIDEO Narcis Răducan: „Nu mă surprinde scorul, FCSB este o echipă în creștere”

Toni Petrea nu îl vrea pe Laurențiu Reghecampf în Liga 1: „Dacă puneți așa problema, nu”

FCSB, favorită la titlu fără Gigi Becali? Fostul colaborator dezvăluie care e adevărata relație cu jucătorii

Rezultat șoc în optimi la Roland Garros! 6-0, 6-0 în 40 de minute