FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - RAPID 1-2

Prima reacție a lui MM Stoica după FCSB - Rapid 1-2: „Am un singur regret”

MM Stoica/ foto: Imago Images

Articol de - Publicat luni, 06 noiembrie 2023 21:36 / Actualizat luni, 06 noiembrie 2023 21:53

MM Stoica, președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, a oferit o primă reacție după înfrângerea cu Rapid, scor 1-2.

Oficialul roș-albaștrilor a avut un discurs calm, lipsit de reproșuri, în care a recunoscut că meciul nu a fost unul reușit pentru FCSB. A anunțat că are un regret, și anume că cei 38.000 de fani FCSB au plecat dezamăgiți de pe Arena Națională.

Rapid, „transfer” de ultim moment » Fostul jucător de la FCSB a semnat
RAPID

MM Stoica, după FCSB - Rapid 1-2: „Am un singur regret”

„Singurul regret e pentru oamenii care au venit în număr mare la meci și au văzut cum pierdem. Am fost mai supărat după alte meciuri, cu goluri luate în minutul 90, la Galați în Cupă.

Sunt zile în care nu își iese, poți face orice. Rapid a avut spirit, a știut să trateze meciul. În rest, nu cred că au mai avut ocazii. Noi ne-am dat singuri golurile”, a declarat Mihai Stoica, la Orange Sport.

Victor Angelescu: „Am fost clar mai buni decât ei”

„Noi am jucat mult mai bine, am fost clar mai buni. E greu pentru ei, dar trebuie să înțeleagă că am fost mai buni decât ei. Asta e. Cum adică două autogoluri? Păi, Papeau a driblat 3-4 pe acolo, a dat gol, iar ei vorbesc despre autogoluri?

Și noi putem să zicem că ne-am dat autogol, că nu am avut marcaj la Dawa. Am fost clar mai buni decât ei”, a declarat Victor Angelescu, acționarul minoritar al Rapidului, la GSP Live.

Gigi Becali anunță că vrea un jucător de la FCU Craiova cu 6 zile înaintea meciului direct: „De ce să mai plătesc bani pe el dacă l-aș putea lua liber de contract?”
FCSB
O cauză majoră pentru care FCSB o ia la vale: „Ce înseamnă asta?! Mai bine te lași de fotbal!”
FCSB

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL