FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - BOTOȘANI 2-1

Furibund după un nou eșec în Superligă: „Muncim și vrem să jucăm pe teren! Noi și Dinamo suntem cele mai dezavantajate”

Petrolul a învins-o pe FC Botoșani, scor 2-1, în runda cu numărul 17 din Superligă. Andrei Patache, antrenorul interimar al oaspeților, s-a plâns de arbitrajul brigăzii conduse de Viorel Flueran.

Articol de - Publicat vineri, 24 noiembrie 2023 22:54 / Actualizat vineri, 24 noiembrie 2023 22:57

Patache consideră că lovitura liberă din care Țicu a deblocat tabela, în minutul 52, a fost dictată greșit.

Horațiu Moldovan, ofertă de la o campioană care tocmai și-a vândut portarul » Ar evolua în grupele cupelor europene
Rapid

Andrei Patache, furibund după Petrolul - Botoșani 2-1

„Muncim și vrem să jucăm pe teren! E a opta sau a noua greșeală. Noi și Dinamo suntem cele mai dezavantajate echipe. Vrem să fim arbitrați corect, nu ajutați.

Noi n-am câștigat anul ăsta, ne-a afectat moral golul primit. Ne cade greu. Luăm gol după o decizie unde toți zic că nu a fost. Avem VAR, nu? Nu e pentru toată lumea? La ei stă și analizează un ofsaid... vor să tragă liniile invers. La noi dau drumul la joc imediat. Asta e realitatea!

Am făcut un joc bun în prima repriză, din păcate nu am avut noroc în fața porții. Au fost și plusuri, am dat gol. Ăsta e un plus. O decizie schimbă soarta unui joc.

Moralul nostru nu e bun, n-am mai câștigat de anul trecut. E greu și apăsător, dar am încredere în toți că o vom scoate la capăt”, a spus Andrei Patache la Orange Sport.

Ce acuză cei de la FC Botoșani

În minutul 52, Viorel Flueran a dictat o lovitură liberă pentru Petrolul, la 20 de metri de poarta oaspeților. Reluările arată că mingea nu l-a lovit în mână pe David Gabriel.

Din lovitura liberă rezultată, Valentin Țicu a deschis scorul.

Își sfătuiește fotbalistul să amâne transferul la FCSB: „Nu e treaba mea dacă face față, dar e cam devreme”
Hermannstadt - Iași 0-0
„Dacă rezolvă problema asta, Dinamo nu pierde cu FCSB!” » Ioan Andone îi dă un sfat esențial lui Ovidiu Burcă, înainte de Derby de România