FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Mihai Stoica a recunoscut: „Faultul a fost în afara careului!”

Mihai Stoica (59 ani), președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, a discutat pe marginea subiectului penalty-ului primit de FCSB în partida cu Unirea Slobozia, terminată la egalitate, 2-2. +42   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 20 iulie 2024 22:55 / Actualizat sambata, 20 iulie 2024 23:12

În minutul 54 al partidei de la Clinceni, moment în care tabela de marcaj indica scorul de 1-1, Antoche l-a faultat pe Darius Olaru în afara careului de 16 metri, însă fotbalistul campioanei en-titre a căzut în careu. Contactul inițial a fost cel care l-a determinat pe „centralul” Vlad Baban să arate punctul cu var. Faza a fost verificată inclusiv de arbitrajul video, care a confirmat însă decizia lui Baban.

Mihai Stoica: „Faultul a fost în afara careului”

„Nu îmi caut alibi-uri, nu are sens să vorbim nici despre teren sau despre orice altceva.

Faultul a fost în afară, la limită, dar în afara careului. Au fost multe erori de ambele părți comise de un arbitru care poate să crească, e la început de drum”, a spus Mihai Stoica la „Fotbal Club” de la Prima Sport.

Unirea Slobozia - FCSB/ foto: Ionuț Iordache (GSP)
+38 FOTO

Mihai Stoica: „Sunt supărat, e normal”

FCSB a condus de două ori, grație reușitelor lui Lixandru și Olaru, însă a fost egalată de fiecare dată de trupa lui Adrian Mihalcea, prin Filip Ilie și Andrei Dorobanțu.

„Așa se întâmpla când tratezi cu superficialitate o anumită porțiune a jocului. Dacă făceam 3-1, nu mai aveam nici măcar o emoție. O centrare din tușă... Dorobanțu dă șutul vieții. Din șapte minute de prelungire, s-a jucat un minut și jumătate.

Sunt supărat, e normal, mai ales când primești două goluri de la o echipă care nu ajunge la poarta ta. Am avut oportunitatea de a face 3-1, nu am profitat de ea, am luat gol când nu ne așteptam”, a mai declarat președintele Consiliului de Administrație al campioanei en-titre din Superligă.

Pentru formația roș-albastră urmează duelul din prima manșă a turului doi de Champions League, pe care aceștia o vor disputa în compania celor de la Maccabi Tel Aviv, campioana Israelului (marți, ora 20:30).

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Imagini stupefiante cu iubita lui Ronaldo la saună! Cum a apărut Georgina: „Cel mai ciudat lucru pe care l-am văzut”

Dan Puric: „Am strâns 6.000 € pentru o fată oarbă, biserica vreo 4.000. I-am dat un telefon. «Băi Gigi, te rog din suflet, are nevoie de celule stem»”. Reacția lui Becali

Începe DEZMEMBRAREA stadionului Dinamo » Imagini uluitoare: arena „câinilor” se transformă într-o adevărată ruină