INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

CUPA ITALIEI // Perugia, cu Vlad Dragomir pe teren 35 de minute, a fost eliminată de Napoli în „optimile” Cupei

Articol de GSP - Publicat marti, 14 ianuarie 2020 18:39

Vlad Dragomir (20 de ani) a jucat 35 de minute în meciul pierdut de Perugia cu Napoli, scor 0-2, în optimile de finală ale Cupei Italiei.

Partida de pe „San Paolo” a fost decisă în prima repriză, din trei lovituri de pedeapsă. Lorenzo Insigne le-a transformat pe ambele ale gazdelor, în minutele 26 și 28, în timp ce Pietro Iemmello, de la oaspeți, a fost ghicit de Ospina în minutele de prelungiri.

Dragomir, internaționalul de tineret adus de Perugia de la Arsenal, a fost introdus pe teren în minutul 55. Mijlocașul român nu a ieșit în evidență.

Dragomir, dorit în Serie A

Vlad Dragomir, titular în 10 meciuri la Perugia în actualul sezon, este considerat perla din lotul lui Massimo Oddo. Cei de la SerieBNews scriu că Udinese, Bologna și Cagliari s-au interesat deja de serviciile internaționalului de tineret. Suma de transfer s-ar situa în jurul valorii de 3 milioane de euro.

Vezi și:

Dezvăluiri despre unul dintre cele mai titrate cluburi din lume: „AC Milan, vândut unei terțe părți”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Mutare de ultimă oră! Florentino Perez a anunțat cine semnează cu Real Madrid, imediat după finala Champions League