INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  COPA DEL REY

FOTO Fază uluitoare în meciul lui Real Madrid » Kroos și-a ieșit din minți

În minutul 79 al partidei Elche - Real Madrid din „optimile” Copei del Rey, Toni Kroos a văzut cartonașul galben după o gafă mare a arbitrului. +15   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 20 ianuarie 2022 21:44 / Actualizat joi, 20 ianuarie 2022 22:39

În minutul 78 al partidei Elche - Real Madrid din „optimile” Copei del Rey (1-2 după prelungiri), Toni Kroos a văzut cartonașul galben după o gafă mare a arbitrului.

În preajma careului celor de la Elche, Tete Morente a încercat o piruetă spectaculoasă, însă a ratat mingea cu piciorul stâng. Ibericul s-a prăbușit „secerat” la pământ, fără să fie atins însă de nimeni.

Dembele rupe tăcerea: „Mințiți cu nerușinare! Gata, s-a terminat!”
BARCELONA

Toni Kroos, avertizat degeaba în Elche - Real Madrid

Aflat la câțiva metri de fază, arbitrul Jorge Figueroa Vazquez a luat o decizie incredibilă: lovitură liberă pentru Elche și „galben” Kroos, în condițiile în care mijlocașul neamț nici nu și-a atins adversarul!

Fază uluitoare în meciul lui Real Madrid » Kroos și-a ieșit din minți
În stânga se vede cât de aproape e arbitrul de fază / În dreapta e momentul în care Morente cade singur

Toni Kroos a protestat vehement, dar nu a mai putut face nimic să întoarcă decizia arbitrului.

Real Madrid, calificare in-extremis

0-0 în primele 90 de minute, dar prelungiri intense. Mai întâi, Marcelo a fost trimis la vestiare pentru un fault din postura de ultim apărător (102). Verdu a reușit imediat să deschidă scorul, cu un șut deviat (103), dar Real a egalat rapid: Isco a împins în plasă execuția semnată de Ceballos (108).

+11 FOTO

În „10”, trupa lui Ancelotti a reușit să tranșeze calificarea în sferturile de finală. Hazard a scăpat singur cu portarul, l-a driblat pe Axel Werner, și a stabilit scorul final, 2-1 pentru Real Madrid (115).

Conform contului de Twitter al lui Mister Chip, e pentru prima oară în istoria clubului Real Madrid când întoarce un meci în prelungiri.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Continua dezastrul la Galatasaray » Moruțan a reușit un assist într-un eșec umilitor

Ce rușine! Algeria lui Mahrez, campioana Africii, eliminată din grupe! Un punct și un gol marcat!

Mutare de ultimă oră! Florentino Perez a anunțat cine semnează cu Real Madrid, imediat după finala Champions League