INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PSG

Pochettino a întors-o, după ce a anunțat că rămâne la PSG alături de Mbappe! „Ascultă întrebarea și răspunsul”

Mauricio Pochettino/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 aprilie 2022 10:44 / Actualizat sambata, 30 aprilie 2022 11:28

Mauricio Pochettino, antrenorul de la PSG, a venit cu noi declarații în legătură cu viitorul său, la finalul partidei cu Strasbourg, scor 3-3, în etapa #35 din Ligue 1.

După ce zilele trecute declara că „rămâne 100% la PSG”, antrenorul argentinian spune acum că vorbele sale au fost interpretate greșit.

Penultima etapă din Liga 1 poate fi un simulacru! » Există varianta ca FCSB și CFR să aibă două pseudoadversare
LUPTA LA TITLU

Mauricio Pochettino, declarații confuze

„Trebuie să asculți întrebarea și răspunsul. Nu acesta a fost mesajul meu. Am răspuns pentru prezent, nu pentru sezonul următor. Vă rog să luați în considerare întrebarea, altfel dăm interpretări greșite. Pentru viitor vom vedea, dar atunci, bineînțeles, vorbeam despre prezent”, a declarat Pochettino, citat de RMC Sport.

Zilele trecute, la conferința premergătoare meciului cu Strasbourg, antrenorul argentinian a primit întrebarea: „Care este procentul de a te vedea pe banca PSG și de a-l vedea pe Mbappé în sezonul următor?”. Pochettino, fără să stea prea mult pe gânduri, a spus că „procentajul este de 100%, în ambele cazuri”.

PSG, egal spectaculos cu Strasbourg

Deja campioană, PSG a remizat cu Strasbourg, scor 3-3. Kylian Mbappe a reușit o „dublă” și s-a detașat în clasamentul golgeterilor din Ligue 1, cu 24 de reușite. Mai întâi, superstarul francez a marcat după o lansare în adâncime a lui Neymar (23), după ce Strasbourg deschisese scorul încă din minutul 3, prin Gameiro, care a șutat necruțător în vinclu.

Mabppe a ieșit din nou la rampă în minutul 64, oferindu-i un assist lui Hakimi, care a dus scorul la 2-1 după un șut în vinclu. Kylian a reușit dubla 4 minute mai târziu, după o gafă imensă în apărarea adversă. Strasbour, echipa de pe locul 5, a avut însă forța să revină pe final. Mai întâi, Verratti și-a dat autogol, cu capul (75), apoi Anthony Caci a reușit să egaleze în prelungiri (90+1), după o minge aruncată în careul parizienilor.