INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GERMANIA

Recordul lui Ionel Ganea a fost depășit de un star de la Dortmund! Ce performanță a reușit acesta

Articol de - Publicat miercuri, 19 decembrie 2018 12:26

După 15 meciuri fără înfrângere, Borussia Dortmund a fost învinsă de Fortuna Dusseldorf, 1-2. (Detalii AICI)

Singurul gol al elevilor lui Lucien Favre a fost marcat de atacantul spaniol Paco Alcacer. Cu acest gol, Alcacer a scris marți istorie în Bundesliga, acesta fiind zecelea său gol marcat din postura de rezervă.

Spaniolul de 25 de ani a intrat în minutul 61, a înscris în 81 și a doborât după doar 16 etape recordul stabilit într-un întreg sezon de Ionel Ganea și Nils Petersen (9). Paco Alcácer are 12 reușite la Dortmund în 469 de minute.

25.000.000 €a plătit Borussia pentru al aduce pe Alcacer de la Barcelona: 2.000.000 pentru împrumutul pe un an și 23.000.000 clauză de cumpărare

S-a reaprins Bundesliga! Căpitanul Borussiei dă explicații după primul K.O din acest sezon: "Ne-a lipsit lăcomia"