INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Cel mai prost executat penalty din istorie vine din Anglia

Articol de GSP - Publicat joi, 14 martie 2019 10:13

West Brom și Swansea s-au întâlnit într-un meci din etapa a 37-a din Championship, scor 3-0.

Oaspeții puteau marca golul de onoare, dar Celina (22 de ani) a ratat un penalty într-un mod incredibil. Atacantul originar din Kosovo s-a împiedicat fix în fața balonului și a apucat să atingă mingea, moment în care jucătorii lui West Brom au intrat în careu și au îndepărtat pericolul.

7 goluri în 36 de meciuri în acest sezon are Celina pentru Swansea

West Brom ocupă locul 4 în Championship, cu 64 de puncte, în timp ce Swansea e pe poziția a 15-a, cu 47 de puncte.