INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  CSKA 1948 - FCSB 0-1

CORESPONDENȚĂ DIN SOFIA Bulgarii de la CSKA 1948 se simt nedreptățiți: „Prea mult respect pentru FCSB! Am avut ghinion!”

Mijlocașii Emil Tsenov, 21 de ani, și Antonio Vutov, 27 de ani, au vorbit despre eșecul cu FCSB. Foto: Cristi Preda

Articol de , , , - Publicat miercuri, 26 iulie 2023 22:29 / Actualizat miercuri, 26 iulie 2023 23:42

FCSB s-a impus în deplasarea cu CSKA 1948, scor 1-0, și este favorită la calificarea în turul 3 preliminar din Conference League. Mijlocașii Emil Tsenov, 21 de ani, și Antonio Vutov, 27 de ani, au vorbit despre eșec.

• Andrei Crăițoiu și Vlad Nedelea, reporterii Gazetei Sporturilor, operatorul Iosif Popescu și fotoreporterul Cristi Preda sunt în Sofia (Bulgaria) de unde transmit cele mai noi informații despre meciurile din Conference League
  • Returul are loc joi, 3 august, la București, pe arena Arcul de Triumf.
Rasism și o ironie la adresa FCSB-ului » Două momente tensionate în Bulgaria: „0% Steaua”
Corespondență din Sofia

Bulgarii de la CSKA 1948 se simt nedreptățiți după eșecul cu FCSB

Bulgarii cred că ar fi meritat cel puțin un egal cu FCSB, echipă pe care cred că au tratat-o cu prea mult respect în prima parte a jocului, când Florinel Coman a reușit să și înscrie singurul gol al partidei, în minutul 28.

Ne-au lipsit încrederea și valoarea în fața porții. Am jucat de la egal la egal, chiar mai bine decât FCSB în unele momente. E însă o diferență între meciurile din campionatul intern și cele din Europa.

Mergem înainte. Singurul lucru care ne-a lipsit astăzi a fost golul. În primele minute am avut un pic cam mult respect pentru FCSB, dar apoi am intrat bine în meci și chiar am avut ocazii. Nu avem experiență în Europa, așa că meciul de azi a fost un pas important în față”, a spus mijlocașul Emil Tsenov.

FOTO. Toate imaginile de la CSKA 1948 - FCSB

CSKA 1948 Sofia - FCSB // FOTO: Cristi Preda
+29 FOTO

Ne pare rău că am pierdut. Cred că meritam un rezultat mai bun, mai ales la cum am arătat în repriza secundă. Am avut ghinion, trebuia să dăm gol. Sper să avem mai mult noroc la retur. Am avut și eu o ocazie, dar n-am reușit să înscriu. Mă aștept să jucăm mai bine la retur, să ne autodepășim