INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  PSG - STEAUA ROȘIE BELGRAD 6-1

VIDEO+FOTO Neymar, direct pe primul loc în istorie după un meci de "10" cu Steaua Roșie!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 octombrie 2018 21:48

Neymar (26 de ani) a reușit un hattrick în PSG - Steaua Roșie Belgrad, 6-1, din etapa a doua a grupelor Ligii Campionilor.

Vezi VIDEO cu golurile lui Neymar de azi!

După cele 3 goluri de azi, Neymar a trecut de Rivaldo și l-a egalat pe Kaka în topul celor mai buni marcatori brazilieni din istoria Champions League!

Fotbalistul lui PSG a ajuns la 30 de reușite în 49 de meciuri.

Neymar a înscris de două ori în prima repriză cu sârbii, un prim gol de generic din lovitură liberă, și a punctat cu o nouă execuție de efect în repriza secundă.

A primit "standing ovation" în minutul 83, când Tuchel l-a schimbat cu Draxler.