INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

Ce note au primit Dennis Man și Valentin Mihăilă, după Parma - Bologna 0-3: „A fost cel mai bun din repriza a doua”

Dennis Man și Valentin Mihăilă au jucat astăzi la Parma, în eșecul suferit de italieni cu Bologna, scor 0-3. +15   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 februarie 2021 23:37 / Actualizat luni, 08 februarie 2021 00:11

Dennis Man și Valentin Mihăilă au jucat duminică la Parma, în eșecul suferit de italieni cu Bologna, scor 0-3.

Man a intrat imediat după pauză, Mihăilă în minutul 70. Ambii la 0-2. Publicația Tuttomercatoweb a apreciat ca fiind mai bună evoluția fostului jucător de la Craiova. Alături de Kucka, Mihăilă - notat cu 6 -a fost cel mai bun fotbalist al lui D'Aversa. Man a primit 5.5.

„Man a fost introdus pentru a aduce un plus pe faza de atac în flancul drept. Dar echipa a părut că nu mai contează în meci. Mihăilă a avut un șut periculos. Fără dubiu, cel mai bun dintre jucătorii introduși după pauză de Parma”, a notat publicația din Peninsulă.

Parma, umilită acasă de Bologna » Cum s-au descurcat Man și Mihăilă

+11 FOTO
  • Dennis Man a fost aruncat în luptă de Roberto D'Aversa imediat după pauză, la 0-2. Românul, poziționat în flancul drept al atacului „cruciaților”, a jucat simplu fazele. A reușit majoritatea paselor, cele mai multe dintre ele fiind simple, de câțiva metri, și nu a riscat să ia acțiuni pe cont propriu. Per total, Man nu a adus un plus în jocul Parmei și nu s-a ridicat la statutul de cel mai scump transfer realizat de italieni în acest mercato.
  • Valentin Mihăilă a intrat pe teren în minutul 70. Fosta extremă a Craiovei a ieșit în evidență 10 minute mai târziu. A tăiat în centru din stânga și l-a întins pe Skorupski cu un șut de la distanță, plasat, insuficient însă pentru ca portarul polonez să fie bătut. Înainte de final ('88), internaționalul de tineret a mai ratat o ocazie pentru gazde. Ajuns în situație de unu contra cu goalkpeerul advers, ușor lateral, Mihăilă a trimis peste din câțiva metri.

Parma 0-3 Bologna » Rezumat VIDEO

Clasament Serie A: Parma e penultima

Citește mai multe știri din fotbalul internațional

Atletico - Chelsea, la București?! Anunțul făcut de spanioli + UEFA ia mâine decizia finală

„MONSTRUL” Zlatan Ibrahimovic! Borna incredibilă bifată după ultima ispravă în tricoul lui AC Milan

Ziua și plecarea la Rapid! A fost dat afară de la echipă: „Contractul a fost încheiat”
Mutare de ultimă oră! Florentino Perez a anunțat cine semnează cu Real Madrid, imediat după finala Champions League