INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

FOTO Răzvan Lucescu, egalat la ultima fază în derby-ul de la Atena cu Panathinaikos

PAOK Salonic, formație pregătită de Răzvan Lucescu (54 de ani), a remizat pe terenul celor de la Panathinaikos, scor 2-2, într-un derby din runda cu numărul 7 a primei ligi din Grecia. +12   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 01 octombrie 2023 21:47 / Actualizat duminica, 01 octombrie 2023 21:57

După ce în precedentele două etape legase două victorii consecutive, 3-1 în deplasarea de la Giannina și 3-0 acasă cu Volos, PAOK Salonic a remizat duminică pe terenul celor de la Panathinaikos, scor 2-2, în etapa a șaptea din prima ligă elenă.

Depistat pozitiv în 2016, Lucian Bute vorbește în premieră despre cazul Simona Halep: „Să fie puternică! Eu am demonstrat că suplimentul era contaminat, dar imaginea rămâne șifonată”
CAZ SIMONA HALEP

PAOK Salonic, formația lui Răzvan Lucescu, egal în derby-ul din deplasare cu Panathinaikos

PAOK Salonic a deschis scorul în minutul 19, prin atacantul spaniol Brandon Thomas (28 de ani). Andrija Zivkovic a centrat din dreapta, iar Giannis Konstantelias a reluat balonul cu călcâiul.

Alberto Brignoli, portarul gazdelor, a respins balonul în față, iar Thomas, aflat pe fază, a împins mingea în plasă, din câțiva metri.

+8 FOTO

Panathinaikos a egalat în minutul 32, prin argentinianul Sebastian Palacios. Șutul sud-americanului a lovit bara stângă și a intrat în poarta lui Dominik Kotarski.

Trupa din Salonic a trecut din nou în avantaj în minutul 58, prin Andrija Zivkovic. Scăpați pe un contraatac, elevii lui Răzvan Lucescu au ajuns în apropierea careului advers, unde Taison i-a pasat lui Zivkovic, iar sârbul l-a învins pe Brignoli cu un șut plasat, la colțul lung, de la 14 metri.

Panathinaikos a dat lovitura în minutul 90+6, prin atacantul suedez Alexander Jeremejeff. Nordicul a reluat cu capul, din careu, o pasă a stoperului sârb Filip Mladenovic

PAOK ocupă locul secund în clasamentul primei ligi din Grecia, cu 14 puncte câștigate în 7 runde. Pe 3 e chiar Panathinaikos, cu 13 puncte, și cu un meci mai puțin disputat. Lider e Olympiacos, cu 19 puncte.

Caseta meciului Panathinaikos - PAOK Salonic

La un pas de „remarcabil” » Spaniolii l-au analizat pe Ianis Hagi în Alaves - Osasuna și au concluzionat: „Asta îl costă scump”

Atentat terorist în orașul lui Olimpiu Moruțan » Prima reacție a fotbalistului: „Nu îmi este teamă!”

Mutare de ultimă oră! Florentino Perez a anunțat cine semnează cu Real Madrid, imediat după finala Champions League