INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PAOK

Răzvan Lucescu e pe val » Al 14-lea meci la rând fără eșec și PAOK e peste Olympiacos

PAOK, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a câștigat cu Levadiakos, scos 3-2, în etapa #20 din campionatul Greciei.

Articol de - Publicat luni, 30 ianuarie 2023 21:59 / Actualizat luni, 30 ianuarie 2023 22:25

Echipa antrenorului român a ajuns astfel la 14 meciuri consecutive fără înfrângere în toate competițiile. PAOK este pe locul 3 în Grecia și a trecut din nou peste Olympiacos, aflată pe poziția a patra. Cele două sunt la egalitate de puncte, 42, dar trupa lui Lucescu a câștigat meciul direct, scor 2-1.

A doua zi după eșecul cu Farul, FCSB a anunțat rezilierea cu un jucător: „E liber”
FCSB

PAOK - Levadiakos 3-2. Răzvan Lucescu continuă seria de invincibilitate

Cu Levadiakos, PAOK a deschis scorul rapid, în minutul 10, prin Dantas. Oaspeții au egalat doar 5 minute mai târziu, când Thierry Moutinho, fost jucător la CFR Cluj și la FCSB, a transformat un penalty.

PAOK a revenit în avanaj prin același Dantas, care a făcut „dubla” exact înainte pauză, în minutul 45+4. Koulierakis a înscris și el pentru ehipa lui Lucescu ('61), înainte ca Tsapras ('66).

Izvorul golurilor s-a oprit aici, iar PAOK a bifat al 14-lea meci la rând fără înfrângere. Ultimul eșec a echipei lui Răzvan Lucescu venea pe 30 octombrie, în derby-ul cu AEK Atena, scor 0-2. PAOK e pe locul 3 în Grecia (42 de puncte), sub AEK (47) și Panathinaikos (46).

Urmează derby-ul din campionat cu Olympiacos, pe 5 februarie, de la ora 20:30.

Antrenorul lui Bayern Munchen e sub presiune! » Următoarea perioadă e crucială: „Nici clauza nu-l mai salvează!”