INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA LITUANIEI

Succes important pentru Liviu Antal! Azi a câștigat Cupa Lituaniei și luptă în continuare și pentru titlu

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 septembrie 2018 15:05

Zalgiris Vilinus a câștigat azi Cupa Lituaniei după ce a învins-o, fără probleme, pe Stumbras, scor 3-0. Cu Liviu Antal pe teren, formația alb-verde a făcut 2-0 în ultimele 10 minute ale primei reprize.

Golul de 3-0 a fost reușit în minutul 87, de Marquinhos, fostul fotbalist al Oțelului și Astrei Giurgiu.

Formația lui Antal luptă și pentru cucerirea titlului de campioană a Lituaniei, după ce a revenit incredibil în a dua parte a sezonului, chiar dacă la un moment dat titlul părea compromis.

În acest moment este pe locul 2, cu 52 de puncte, la 3 puncte în spatele celor de la Suduva, care are însă un meci mai mult. O contribuție foarte mare la această revenire a avut Antal, marcator a 25 de goluri în acest sezon pentru Zalgiris.

zalgiris

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL