INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

VIDEO A învățat să și câștige în Liga Campionilor Asiei! Victorie pentru Laurențiu Reghecampf, care rămâne în lupta pentru calificare

Articol de GSP - Publicat luni, 12 martie 2018 19:57

Laurențiu Reghecampf a oprit seria înfrângerilor în Liga Campionilor Asiei. Al Wahda, formație antrenată de fostul tehnician al FCSB-ului, a învins-o pe Zob Ahan, scor 3-0.

Astfel, echipa românului a reintrat în lupta pentru calificarea în faza următoare a competiției. Al Wahda a reușit primul gol abia în prelungirile primei părți, prin Sebastian Tagliabue.

După pauză Al Wahda a mai reușit două goluri, prin Mourad Batna și Mohamed Al Akberi. Cum în tur a pierdut cu 2-0, Al Wahda are avantajul meciului direct în caz de egalitate.

Chiar dacă ocupă ultimul loc, Al Wahda are același număr de puncte cu Lokomotiv Tașkent, în timp ce Zob Ahan are 6 puncte. Al Duhail s-a calificat deja în optimile de finală.