SPORTURI  »  HANDBAL  »  LIGA NAȚIONALĂ

Fetele de la CSM București a făcut scor cu Măgura Cisnădie

Articol de GSP - Publicat joi, 15 februarie 2018 21:10

Campioana de la fete, CSM București, a obținut joi seara a 16-a victorie consecutivă în Liga Națională.

"Tigroaicele" au trecut cu 34-23 de Măgura Cisnădie, surpriza campionatului, care e pe locul 4 în Liga Națională. CSM a condus cu 16-12 la pauză, dar oaspetele s-au apropiat la un singur gol imediat după pauză, 16-15!

A fost momentul în care bucureștencele au tratat jocul mult mai serios, Grubisici a apărat excelent, iar pe contraatac, bucureștencele au marcat la foc automat.

Hagman, Curea, Frafjord și Jorgensen au fost principalele marcatoare ale gazdelor, fiecare cu câte 5 goluri. De partea cealaltă, pivotul Oana Apetrei a marcat și ea tot de 5 ori.