FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  U CLUJ - ASTRA 3-4

U CLUJ - ASTRA 3-4 // FOTO Fază de cascadorii râsului! A finalizat de pe linie deși era în ofsaid: "Am vrut să apărem la CNN!"

Articol de - Publicat miercuri, 31 octombrie 2018 22:23

Moment rar în ultimele momente ale meciului U Cluj - Astra din optimile Cupei României, joc pe care oaspeții l-au tranșat după prelungiri, 3-4.

La una dintre ultimele faze de joc, în minutul 120+1, portarul gazdelor, Dur-Bozoancă, a urcat la un corner, iar oaspeții, pe contraatac, puteau tranșa meciul.

Laurențiu Buș și Valentin Gheorghe au scăpat singuri spre poartă, cu goalkeeperul lui U Cluj venind, fără speranțe, din celălalt careu.

Primul a trimis mingea ușor, cu latul, pentru 5-3. Însă Gheorghe, deși aflat în ofsaid, nu și-a dat seama că este în poziție afară din joc și a șutat puternic în balon chiar pe linia porții!

Tușierul Gabriel Bârjac a ridicat fanionul de la margine, corect.

Momentul putea să îi coste pe giurgiuveni. Imediat, U Cluj a obținut o nouă lovitură de la colț. Nefructificată, spre ușurarea lui Gheorghe.

"Probabil au vrut să apară la CNN", a comentat, după meci, antrenorul Astrei, Gigi Mulțescu.

Fundaș din Italia la Dinamo. Tratativele au intrat în linie dreaptă, urmează să fie prezentat

„Îmi fac testamentul!” » Cornel Dinu, izbucnire teribilă, după o decizie pe care o numește „TÂLHĂRIE”: „M-au nenorocit minciuna și nedreptatea”

Veste cutremurătoare în a doua zi de Euro: s-a stins la numai 26 de ani, după ce jucase admirabil în Belgia - Muntenegru!