FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN MEDIAȘ - FCSB 1-2

GAZ METAN - FCSB 1-2 // VIDEO A "născut" Alibec! ;) » Cât timp trecuse de la ultimul lui gol în Liga 1 + prostia comisă în minutul 72

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 februarie 2018 22:08

Denis Alibec a reușit în sfârșit să spargă gheața pentru FCSB în acest campionat, atacantul marcând golul doi al echipei sale în meciul de la Mediaș, în minutul 62. Șapte minute mai târziu, a luat un "galben" aiurea și va lipsi cu CFR Cluj! Roș-albaștrii s-au impus cu 2-1.

Alibec a început meciul pe banca de rezerve, dar a fost introdus pe teren imediat după pauză, în locul lui Dennis Man.

Nou-intratul a confirmat încrederea lui Dică și a reușit să înscrie în minutul 62. Lansat ideal de Budescu, Alibec i-a lăsat în spate pe fundașii lui Gaz Metan, a trecut și de Greab și a îndeplinit o simplă formalitate.

Alibec nu mai marcase în campionat de nu mai puțin de 8 luni și 22 de zile, atunci când reușea o "dublă" în meciul cu CS U Craiova, 3-0, din ultima etapă a play-off-ului sezonului trecut.

FĂRĂ VÂRFURI CU CFR!

După gol, Denis a făcut un fault aiurea la mijlocul terenului și a văzut cartonașul galben. El va fi suspendat astfel în următoarea etapă, acasă cu CFR Cluj. Dică nu-l are la dispoziție nici pe Gnohere, care mai are de ispășit o rundă de suspendare.

VIDEO cu golul lui Alibec

AICI poți urmări liveTEXT meciul dintre Gaz Metan și FCSB

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”