INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA BELGIEI

VIDEO Răzvan Marin, al doilea gol consecutiv pentru Standard: execuție magnifică în Cupă!

Articol de GSP - Publicat marti, 12 decembrie 2017 23:58

După ce vineri reușise să marcheze în înfrângerea lui Standard de pe terenul lui Waasland-Beveren, 1-3, Răzvan Marin a înscris un nou gol pentru echipa sa.

A făcut-o marți seara, în partida din sferturile Cupei pe care Standard Liege a câștigat-o pe terenul lui Oostende, scor 3-2. Românul de 21 de ani a marcat în minutul 47 golul de 2-1 al echipei sale, grație unui șut magnific de la 25 de metri.

VIDEO cu rezumatul meciului (reușita lui Răzvan Marin, la minutul 01:00)

În final, Standard s-a impus cu 3-2 și s-a calificat în semifinalele Cupei Belgiei.

A fost al doilea gol al lui Răzvan Marin în actuala ediție a Cupei după ce mai reușise să puncteze în duelul din șaisprezecimi cu Heist, 4-0. Per total, românul are 3 goluri în actualul sezon.

Pe lângă Standard, în semifinale s-a mai calificat Kortrijk, care a zdrobit-o pe Gent, 4-1. Azi au loc și ultimele două sferturi, FC Bruges - Charleroi și Genk - Waasland-Beveren.

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”