SPORTURI  »  TENIS  »  ROLAND GARROS

Irina Begu s-a calificat în sferturi la Roland Garros » Cu cine se va duela pentru un loc în semifinale

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 iunie 2017 16:38

Perechea Irina Begu/Saisai Zheng s-a calificat în sferturile probei de dublu de la Roland Garros.

Românca și chinezoaica s-au impus în două seturi, scor 6-4, 6-2, în fața perechii Ying-Ying Duan/Shuai Peng.

Meciul a durat o oră și 14 minute, iar Begu și Zheng au făcut 4 break-uri în total, pierzând doar un game pe propriul serviciu.

Begu și Zhang se vor duela în sferturi cu perechea învingătoarea a partidei Barty/Dellacqua - Gavrilova/Pavlyuchenkova.

În proba de simplu, Irina Begu, locul 46 WTA, a fost eliminată în primul tur de Duque Marino.

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”