FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - U CLUJ 2-2

Elias Charalambous, debusolat după ce FCSB a fost egalată în minutul 88: „Când nu tranșezi soarta jocului există mereu posibilitatea să încasezi gol”

FCSB și U Cluj au remizat, scor 2-2, în runda cu numărul 11 din Superliga. Elias Charalambous (43 de ani), antrenorul vicecampioanei, s-a arătat dezamăgit de rezultatul partidei de pe Arena Națională. +28   FOTO

Articol de - Publicat marti, 03 octombrie 2023 00:05 / Actualizat marti, 03 octombrie 2023 00:18

Cipriotul crede că cea mai mare problemă a celor de la FCSB este că roș-albaștrii nu au reușit să țină de minge. De asemenea, el a mai spus că acest rezultat nu îi ajută deloc pe cei de la FCSB, formație care s-ar fi putut desprinde la 6 puncte de CFR Cluj.

„E ca o revanșă!” » A „curentat-o” pe FCSB și anunță: „Ne simțim puternici, o să creștem și mai mult”
FCSB - U CLUJ 2-2

Elias Charalambous, după FCSB - U Cluj: „Nu e rezultatul pe care îl voiam”

„Nu e rezultatul pe care îl voiam. Am zis înaintea meciului că știm că va fi greu. Rezultatul nu e bun pentru noi. Chiar dacă eram în avantaj în prima repriză, am simțit că nu suntem cei pe care îi știam.

Cea mai mare problemă e că nu am controlat jocul, nu am ținut de minge, ceea ce făceam în precedentele meciuri. În prima repriză ne-am deschis, am lăsat spații.

În partea a doua am încercat să corectăm asta, am fost mai compacți. Nu am controlat jocul, nu am avut posesia, chiar dacă în repriza a doua am avut ocazii de a marca, am avut 2-3 șanse, iar când nu tranșezi soarta jocului există mereu posibilitatea să primești gol”, a declarat Elias Charalambous, la Orange Sport.

Elias Charalambous, antrenor FCSB: „Trebuie să ne îmbunătățim evoluția”

„Am primit gol din fază fixă, unul care ne-a costat 3 puncte, Dar ăsta este fotbalul. Trebuie să ne recuperăm acum pentru meciul următor, care e în 5 zile, la Botoșani.

Nu numai Ngezana și Dawa au greșit la golul doi al lor. Am primit golul doi din fază fixă. Trebuie să fim mai concentrați în astfel de cazuri. Nu am făcut cel mai bun joc, dar trebuie să continuăm. Ăsta este fotbalul.

Am decis la pauză că trebuie să ținem mai mult la minge, de aceea am făcut 3 schimbări. Aveam nevoie să ținem de minge și să construim mai bine.

Când începe meciul nu te gândești la ce fac ceilalți. Azi nu a fost o zi foarte bună pentru noi. Trebuie să continuăm să muncim. Suntem oameni, cu toții greșim, dar cred că azi am greșit cu toții. Nu am fost în cea mai bună formă a noastră”, a mai spus Elias Charalambous.

Chiricheș se recuperează bine. Vom vedea pe zi ce trece cum se descurcă, iar doctorii vor decide când va reveni la teren.

- Elias Charalambous, antrenor FCSB

VIDEO. Golul marcat de Bogdan Mitrea în FCSB - U Cluj

Dan Nistor, spectacol la interviuri după egalul cu FCSB: „Nu l-am supărat pe Pintilii. La fotbal nu am mamă, tată, naș, fin, nu am pe nimeni”

Concluziile lui Neluțu Sabău și marele remarcat al antrenorului, după egalul cu FCSB: „Când e pregătit, face diferența”

Ultrașii FCSB știu numele fotbaliștilor cu care negociază Becali și exultă: „5 ani nu ne bate nimeni!”
Al Hilal câștigă Cupa Regelui! Cristiano Ronaldo a plâns în hohote după ce a rămas fără trofeu cu Al Nassr

Imagini SCANDALOASE de la gala RXF, din Sala Polivalentă » Două femei lovite cu bestialitate de „Perversul” de pe Târgu Ocna, în cușcă! Reacția șocantă a organizatorilor: „Nu este nimic deplasat!”

De asta a fost mazilit?! Ce a putut să facă în vestiar jucătorul plecat de la Dinamo