INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ȚSKA SOFIA - LUDOGOREȚ 0-2

VIDEO Moți a marcat pentru Ludogoreț! A învins cea mai bună apărare din Bulgaria

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 aprilie 2017 20:46

Cosmin Moți a deschis scorul în minutul 28 al meciului dintre ȚSKA Sofia și Ludogoreț, scor 0-2, după o lovitură cu capul.

Fundașul român s-a demarcat bine în careu, iar centrarea lui Vanderson i-a venit direct pe frunte lui Moți, care a trimis balonul în poartă. Cu patru minute înainte de finalul primei reprize, Ludogoreț a stabilit scorul pauzei prin Cafu.

Vezi VIDEO cu golul lui Moți!

ȚSKA Sofia ocupă locul 3 și până la acest meci era echipa cu cea mai bună apărare din campionatul Bulgariei după 25 de etape, cu doar 14 goluri primite. De partea cealaltă, Ludogoreț e lider, cu 67 de puncte.

Supercupa FCSB - Corvinul Hunedoara nu se mai joacă pe 6 iulie » Mihai Stoica a făcut anunțul: „E un avantaj”